ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКА

Изобразительное искусство

2 класс

Учитель: Парамонова Л. А

Тема:« Рисуем сказку. (РУКАВИЧКА)»

Мета: а) освітня – формування образотворчих знань, умінь та навичок, яке супроводжується розповідями композиційні та технічні засоби малювання; поповненням словника специфічних термінів і т.д., засвоєння (вивчення, повторення, закріплення) основних понять;

б)виховна – формування духовних і моральних загальнолюдських цінностей засобами образотворчого мистецтва; любові до навколишнього світу; самостійність, організованість, дисциплінованість, відповідальність, охайність;

в) художньо-творча – формування творчої уяви, фантазії, пам’яті, творчого мислення, індивідуальних якостей особистості шляхом розробки завдань, які дозволяють дитині не сліпо слідувати наказам учителя, а виявляти особисті здібності і таланти; завжди залишати стежку для творчих проявів учнів у межах поставлених завдань.

Обладнання: картинки живої природи: вовк, лисиця, заєць, жаба, кабан.., ілюстрація до народної казки «Рукавичка»,загадки, олівці, таблиця з техніки безпеки.

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.

2 .АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

2.1.-Діти! До уроку я підготувала скарбничку! Коли ви відгадаєте , що там лежить ми зможемо продовжити наш урок!

Відкриваємо скарбничку

Скринька зовсім невеличка

В ній скарби про те безмежні

Будьте . дуже обережні.

Їх ніколи той не згубить,

Хто народу мудрість любить.

І багатства ці безцінні

Їх збирали по краплині

Не втрачаєм часу марно

Дістаєм перлину гарну.

(Із скарбнички – КАЗКА)

«Заглядає в шибку казка сивими очима материнська добра ласка в неї за плечима» В. Симаненко

2.2.Вступне слово вчителя.

Сьогодні , діти, помандруємо в чарівне місто. Ми нерозлучні з ним у дитинстві, але й дорослими не забуваємо про нього. Бо мудрість, добро, краса його – невичерпані. Це дуже велике місто. Зупиняючись на його вулицях, відкриваємо щось нове і цікаве.

Казка – (від слова «казати») – розповідний твір про вигадані, а часто – фантастичні події.

-Любі діти, величезна кількість казок у ваших руках. Це безцінна скарбниця, яку створив народ або окремі люди. Тому казки й поділяються на …(народні і літературні)

Світ казок надзвичайно барвистий і захоплюючий, тому ви їх і полюбляєте. Колись вам читала казочки мама або бабуся, а тепер ви читаєте їх самостійно, навіть, самі ходите до бібліотеки. Заглянемо на поличку нашої виставки.. Тут зібрані улюблені книжечки-казочки.

2.3. Інтервю до книги.

-Хто хоче розповісти про мовчазних гостей?(Інтервю до книги)

Кожна з них навчає нас любити, чинити добро захищати менших. А кого ми називаємо меншими нашими братами?

Це тварини, саме вони бувають різними: добрими і злими, відважними і боягузливими, розумними і дурненькими. Такими ж у реальному житті бувають і люди.

Ось вони у природі.( картинки живої природи: вовк, лисиця, заєць, жаба, кабан.., які супроводжуються загадками)

  • Маленьке, сіреньке

А хвостик, як шило.(Мишка)

  • Пара довгих вушок,

Сіренький кожушок,

Скорий побігайчик,

А зоветься..(зайчик)

  • Я руда низького росту.

Хитра я і довгохвоста.

Й на курей я вельми ласа-

В них таке смачненьке мясо.

Вовку – брату я сестриця,

А зовуть мене.. (Лисиця)

  • Невсипущий. Хитрий , сірий,

Голоднющий, ікла щирить.

Між кущами припадає

І поживу виглядає.(Вовк)

  • Хоч у нього й шуба є,

Та як холодно стає,

Він не їсть тоді, не пє

І не ходить, не гуляє,

А у лігво спать лягає. (ведмідь)

  1. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

3.1.Сьогодні ми будемо малювати ілюстрації до казки. Головними героями будуть ці ж тварини.

  • А хто памятає, що це за казка?

  • -Дійсно. Це народна казка «Рукавичка». Ми повинні передати форму і пластику окремих частин тіла, характерні особливості руху і поведінки, розвивати вміння створювати ілюстрацію на основі творчої фантазії.

  • 3.2.Словникова робота

  • Іллюстрація – це зображення, яке пояснює текст. Малюнки до літературних творів називаються ілюстрацією.

  • Художники-ілюстратори – це ті художники, які малюють ілюстрації до казок.

  • 3.3.Повторення змісту казки

  • Казка «Рукавичка» -( віршована форма-читають діти.)

  • 3.5.Хвилинка відпочинку.

  • -Ви вже починаєте потихеньку щось придумувати..А тепер закрийте очі кого б ви намалювали?

  • 3.6. Бесіда про зимовий пейзаж.

  • За вікном ще бешкетує зима, а в нашому класі тепло і затишно. У ваших шубках відпочивають рукавички..

  • Лише на малюнку у вас знову зявиться снігова красуня.

  • -Яка пора року в казці? (Зима)

3.8 Поетапність виконання ілюстрації

  1. Виберу епізод.

  2. Розміщую аркуш.

  3. Малюю зиму.

  4. Мій головний герой(розташування, поза, одяг..) (показ вчителем)

    1. Фізхвилинка.

Діти ходили, діти гукали

Дружно у парку казку…(шукали)

Може під кущиком, чи під місточком

Може накрилась кленовим… (листочком)

Хлопці гасали, бешкетували..

Що ви? Це казку вони…(доганяли)

Казко, постій, гей, озовися!

Та не жартуй з нас , тихо..(не смійся)

Казка із сонечком в небо злетіла

Ні, нашу казку кізонька…(зїла)

Та, слава Богу, казка знайшлася,

Будем старатись, щоб гарна…(вдалася )

  1. САМОСТІЙНА РОБОТА.

  1. ПІДСУМОК УРОКУ. Оцінювання

5.1. Презентація роботи.

5.2. Настрій від роботи.

5.3. Ось і пролунав дзвінок

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам друзі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here